Porządek Mszy św.:
Dni powszednie
6:30, 7:30, 18:30
Niedziele i święta
6.30, 8.00, 9.00, 10.30
12.00, 13.30, 18.00, 19.30

Proboszcz: 
Ks. mgr Andrzej SZYC RM - ust. 2002

Profil Facebook Parafii 

 • slider_1.jpg
 • slider_2.jpg
 • slider_3.jpg
 • slider_4.jpg
 • slider_5.jpg

Wspólnota Rodzin

Ogłoszenia:

 

 

 NASZE SPOTKANIA  odbywają się zawsze w piątki. Rozpoczynają się Mszą św. o 18.30, a po niej gromadzimy się w Domu Parafialnym, lub zostajemy na modlitwie w kościele.

Wspólnota Rodzin zaprasza serdecznie wszystkich – tak osoby żyjące w rodzinach, jak i osoby samotne – pragnące pogłębiać swoją więź z Bogiem.

Nieodłącznym elementem naszych spotkań jest wspólna modlitwa: za potrzebujących i za siebie nawzajem.

Staramy się rozwijać swoją miłość do Boga i bliźniego. Troszczymy się o większe przylgnięcie do prawdy Bożej poprzez lepsze jej poznanie.

W Bogu staramy się odnajdywać kochającego Ojca. W Jezusie Chrystusie odnajdujemy Tego, który pomaga nam przezwyciężać ciężkie chwile w naszym życiu i nieść innym radość, uśmiech i nadzieję.

Zapraszamy każdego poszukującego drogi do Boga wyrażając to słowami  Św. Franciszka

z Asyżu:

 

Panie, uczyń mnie instrumentem Twojego pokoju.

Gdzie panuje nienawiść, pozwól mi siać miłość.

Gdzie krzywda - wybaczenie.

Gdzie wątpliwość, pozwól mi szerzyć wiarę.

Gdzie rozpacz, pozwól mi przynosić nadzieje.

Gdzie ciemność  -światło

Gdzie smutek - radość

Spraw, abym nie tyle poszukiwał  pocieszenia, co pocieszał,

Bo dając –otrzymujemy.  A przebaczając, przebaczenie uzyskujemy”

 

 

 Dane kontaktowe:

Administrator Wspólnoty:

e-mail: proboszcz@swtrojca.pl              

 

Pielgrzymka do Włoch

 

                                                                                         Biuro Podróży "GALEON"

                                                                                             31-959 Kraków, os. Górali 5

                                                                                         tel./fax: (12) 642-26-20, tel. 606 394 103

                                                    nr konta:     PEKAO S.A. O/KRAKÓW  92 1240 4588 1111 0000 5493 0058                         

                                                 www.galeon.krakow.pl                           e.mail: galeon@galeon.krakow.pl 

                    

PADWA, CASCIA, CALVI Dell’UMBRIA, RZYM, NEAPOL, POMPEJE, MONTE CASSINO, ASYŻ

                   Termin:   26/27.04. – 05.05.2019 r.      /długi weekend/

PLANOWANY ROGRAM RAMOWY:

Dzień 1 (piątek - 26.04.19 r.)Dzień Wyjścia – rozpoczęcie pielgrzymki zbiórką o godz. 19.00  - Parafia Odkupiciela Świata – ul. Macedońska 2.  Przejazd do Parafii Trójcy Świętej – ul. Krzycka 42. Zbiórka i pakowanie się g. 19:30. Następnie Msza święta w dolnym Kościele Trójcy Świętej i wyjazd (ze względu na małą ilość osób z którejś parafii, miejsce i godzina wyjazdu może ulec zmianie).

Dzień 2 (sobota - 27.04.19 r.) - przejazd przez Czechy, Austrię. Nocleg i obiadokolacja nad morzem w Jesolo (Lido Weneckie). Msza Święta po przyjeździe na miejsce noclegu. Podczas podróży wyżywienie we własnym zakresie.

Dzień 3 (niedziela - 28.04.19 r.) - Dzień Obietnicy. Śniadanie  i wyjazd do PADWY. Msza święta ok. 10.00 i zwiedzanie Padwy: Bazylika del Santo (św. Antoniego), cela św. Leopolda Mandicia, stare miasto. Wyjazd do CASCIImiasta św. Rity -  obiadokolacja i nocleg w Hotelu Delle Rose przy bazylice św. Rity.

Dzień 4 (poniedziałek - 29.04.19 r.) -  śniadanie. Msza święta – …… w Bazylice. Zwiedzanie CASCII i okolic, miejsc związanych ze św. Ritą. Obiadokolacja i nocleg na miejscu w Cascii.

Dzień 5 (wtorek - 30.04.19 r.) -  śniadanie. Wyjazd do RZYMU przez Terni – grób św. Walentego - patrona chorób głowy (psychicznych, padaczek). Msza święta w Bazylice św. Walentego. Przejazd do CALVII Dell'UMBRIA, do Brata Eliasza (fra Elia) - współczesny stygmatyk włoski, któremu Pan Jezus objawił swoje oblicze (https://www.youtube.com/watch?v=os8VR4v6ric ). Obiadokolacja i nocleg w Instytucie Gerini. 

Dzień 6 (środa – 01.05.19 r.) -  śniadanie. Wyjazd metrem do WATYKANU na audiencję z Ojcem Świętym. Zwiedzanie Bazyliki św. Piotra i przyległych okolic Watykanu. Powrót metrem na obiadokolację i nocleg do Instytutu Gerini.

Dzień 7 (czwartek - 02.05.19 r.) -  śniadanie. Wyjazd do NEAPOLU, nawiedzenie grobu don Dolindo Ruotolo.  Przejazd do POMPEI, Bazylika MB Różańcowej, Msza święta, nocleg obok Bazyliki w hotelu Piccolo Sogno i obiadokolacja.

Dzień 8 (piątek - 03.05.19 r.) -  (piątek – Królowej Polski) – śniadanie. Wyjazd do ASYŻU przez MONTE CASSINO (opactwo oo. Benedyktynów i cmentarz Żołnierzy Polskich) na nocleg do hotelu i obiadokolacja.

Dzień 9 (sobota – 04.05.19 r.) -  śniadanie. Msza święta, zwiedzanie ASYŻU, Bazylika św. Franciszka i grób św. Franciszka.  Bazylika św. Klary, Bazylika M.B Anielskiej – kaplica Porcjunkuli, kaplica śmierci św. Franciszka. Obiad. Wyjazd z Asyżu bezpośrednio do Polski przez Austrię, Czechy. Podróż non stop bez noclegu. 

Dzień 10 (niedziela – 05.05.19 r.) - powrót do Wrocławia w godzinach wieczornych.

ZAPEWNIAMY (w cenie):            

autokar klasy lux  (klimatyzacja, barek, WC, DVD), wjazdy do miast, opłaty drogowe i parkingowe w Czechach, w Austrii i we Włoszech, 7 noclegów  w hotelach i domach pielgrzyma we Włoszech (w hotelach pokoje 2, 3, 4, 5-os. łazienkami, w Instytucie Gerini pokoje częściowo z łazienkami, pozostałe z  umywalkami i łazienkami na kondygnacjach), wyżywienie: 7 x śniadanie kontynentalne (w niektórych hotelach śniadanie wzmocnione),  7 x obiadokolacja /kuchnia włoska/ i 1 x obiad, opieka pilota, opieka duszpasterska, bilety na metro w 6. dniu pielgrzymki, ubezpiecz. NNW, KL  i bagażu do kwoty 10.000 EUR polisa Signal Iduna Polska S.A.

CENA/os700 zł + 390 EURO (plus Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł)

INFORMACJE DODATKOWE: należy zaopatrzyć się w 30 EUR/os. na bilety wstępu do miejsc kultu + obligatoryjnych przewodników miejskich. Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji. Dopłata do pok. 1-os. ok. 20 EUR/noc/os. (w tych obiektach, w których jest możliwe).  Ubezpieczenie można poszerzyć za dopłatą o ubezpieczenie od chorób przewlekłych (nie obejmuje chorób psychicznych) ok. 90 zł. Program pielgrzymki jest programem ramowym, kolejność zwiedzania i inne szczegóły mogą ulec zmianie i będą podawane na bieżąco przez pilota grupy.  

 

Uwagi organizacyjne

 

1.Miejsce spotkania: - rozpoczęcie pielgrzymki zbiórką o godz. 19.00  - Parafia Odkupiciela Świata –

 1. Macedońska 2. Przejazd do Parafii Trójcy Świętej – ul. Krzycka 42. Zbiórka i pakowanie się g. 19:30. Następnie Msza święta w dolnym Kościele Trójcy Świętej i wyjazd (ze względu na małą ilość osób z którejś parafii, miejsce i godzina wyjazdu może ulec zmianie).

 

 1. Wyżywienie: generalnie wg rozpiski: obiadokolacje (8) i śniadania (7) kontynentalne (a w niektórych hotelach wzmocnione). Uwzględnić należy dodatkowe napoje do posiłków, które nie są wliczone w cenę. Pierwszy posiłek na miejscu obiadokolacja - w sobotę w Jesolo.

 

 1. Noclegi: zakwaterowanie w hotelach. Możliwość dopłaty do pokoju jednoosobowego ok. 20 EUR/noc/os. (w tych obiektach, w których jest możliwe). . Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem - stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.

 

 1. Pogoda i ubiór:

Temperatura w dzień wysoka. Ubiór na co dzień odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie - jeżeli krótkie - to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch i spodnie normalne, nieobcisłe (żadne szorty czy spodenki stringi), ubiór niewyzywający - odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy „jej dusza jest pusta". Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty,  parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, klapki pod prysznic, strój kąpielowy na plażę. Proszę sprawdzić pogodę w internecie.

 

 1. Koszt – 10. dniowego wyjazdu (na styczeń 2019) wynosi 700 zł i 390 euro i obejmuje:

- przejazd autokarem, opłaty autostrad i parkingów, przejazdy po Rzymie,

- ubezpieczenie w firmie Iduna Signal na kwotę: koszty leczenia - 10 000 euro, nieszczęśliwe wypadki – 15 000 zł, bagaż - 1000 zł,

- zakwaterowanie i wyżywienie j/w,   

- opiekę kapłana i pilota.

Nie obejmuje:

 - bilety wstępu do miejsc kultu, obligatoryjnych przewodników miejskich (ok. 30 EUR/os.)

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł

 

 1. Zgłoszenie:

Zapis na listę uczestnictwa następuje po nadesłaniu karty zgłoszenia i wpłaceniu zadatku w złotych (700 zł).

 

 1. Inne:

- Obowiązuje zakaz fotografowania i pozowania podczas (naszych lub innych grup) Mszy świętej, adoracji   i wszelkich nabożeństw prowadzonych w kościołach, aby mając świadomość Bożej obecności i sacrum zachować atmosferę modlitwy i skupienia, oraz aby nie przeszkadzać innym. Tak, jak rak toczy ciało ludzkie    i każdy z nim stara się walczyć, tak fotografowanie w czasie nabożeństw jest rakiem zżerającym liturgię. Zdjęcia można zrobić przed lub po zakończonej liturgii.

- Proszę uwzględnić wydatki w euro na ofiarę podczas odprawianych Mszy świętych.

- Inne wydatki mogą być na: świece wotywne; napoje; dewocjonalia, intencje mszalne - ok.10 euro, pieczywo.

- Rzeczy przydatne: Pismo Święte, śpiewniczki, plecaczek lub torba na ramię. Księża alby i stuły, celebret.

- Rzeczy obowiązkowe - zdrowotna karta EKUZ, wyrobienie jej w NFZ we własnym zakresie. 

- Uśmiech, cierpliwość i gotowość na wszelkie niespodzianki i mocne pragnienie wielkich owoców duchowych.

 

 1. Zapisy i kontakt – 697942880 – Ks. Adam Błaszczyk – Parafia Trójcy Świętej lub

                                     534276152 - Ks. Krystian Bałaz – Parafia Odkupiciela Świata

PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY     I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE,                         A NIE NA WYCIECZCE TURYSTYCZNEJ

           

 

 

Szczegóły dot. zapisów i płatności:

 

 

1) zapisy do dnia 30.01.2019 r. lub wyczerpania liczby miejsc (należy wypełnić i przesłać Formularz Zgłoszeniowy na pielgrzymkę)

ZAPISY: 697942880 – Ks. Adam Błaszczyk – Parafia Trójcy Świętej lub

                 534276152 - Ks. Krystian Bałaz – Parafia Odkupiciela Świata we Wrocławiu.

 

2) wpłata zadatku w wysokości 700 zł  płatne gotówką do dnia 30.01.2019 r.

 

3) pozostałe wpłaty (złotówki i w EURO) możliwe w ratach np. co miesiąc, przy czym ostatnia rata musi zostać wpłacona najpóźniej do dnia 04.04.2019 r. Kwotę na wstępy (30 EUR)  wpłacamy u pilota w dniu wyjazdu.

 

 

4) spotkanie organizacyjne w dniu 23 kwietnia 2019 r. o godz. 19:15 w Parafii Trójcy Świętej ul. Krzycka 42

 

 

6) rezygnacja z wyjazdu

 1. a) można się ubezpieczyć od kosztów rezygnacji z wyjazdu* (jest to możliwe wyłącznie przy wpłacie zadatku!) - koszt: 2,5 % ceny (bez chorób przewlekłych) lub 7,5% ceny przy chorobach przewlekłych

* polisa nie obejmuje chorób psychicznych

 1. b) rezygnacja z imprezy może być zgłoszona przez Pielgrzyma w formie pisemnej i następuje z chwilą  otrzymania stosownego oświadczenia w tej sprawie przez B.P. „Galeon”
 2. c) jeżeli Pielgrzym rezygnuje z uczestnictwa w imprezie z przyczyn leżących po jego stronie, B.P. „Galeon” potrąca z dokonanej przez Uczestnika wpłaty, koszty poniesione przez B.P Galeon związane z rezygnacją danego Pielgrzyma. Nie dotyczy to sytuacji, jeżeli Pielgrzym zapewni inną osobę tej samej płci na swoje miejsce, przy czym B.P. Galeon zostanie powiadomiony o tym fakcie najpóźniej do 7 dni przed wyjazdem.

 

Pozostałe warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej (w załączniku).

 

Kraków, 09.01.2019 r.

 

 

Ta witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie.
Przeglądarka internetowa umożliwia zablokowanie plików cookie.

Zamknij [X]