Porządek Mszy św.:

• slider_5.jpg

O parafii

Historia Parafii pw.Św.Trójcy we Wrocławiu

Pierwotny kościół pw.Św.Trójcy, znajdujący się we wrocławskiej dzielnicy Krzyki,wzniesiono w latach 1937-1945.Podczas działań wojennych świątynia została zburzona, riuny całkowicie rozebrano.

Parafia została erygowana w 1960 r., jednak dopiero z inicjatywy ks.prał.Jana Czaplińskiego w 1979 r. ruszyły prace nad budową nowego kościoła, którego autorem projektu był architekt Wacław Kamocki. Autor zakładał budowę kościoła dwupoziomowego oraz obiektów sąsiadujących - plebanii i domu parafialnego. W wieżę kościoła wkomponowano potrójny krzyż oraz trzy elementy architektoniczne, mające podkreślać symbolikę Trójcy Świętej.

Kościół ma nowoczesną ,niebanalną bryłę. Nawa główna nakryta jest sklepieniem kolebkowym. W ścianie południowej zamontowano sześć okien rozświetlających wnętrze. Rzut poziomy górnej kondygnacji świątyni ma kształt rombu, a jej nawa główna z obu stron jest wykończona antresolami. Elipsoidalna kopuła wsparta na czterech kolumnach posadowionych o ponad metr od ścian budynku, wykonana jest z żelbetonu i zwieńczona złoconą rozetą.

Nietypowa bryła kościoła przekłada się na oryginalne w swej budowie wnętrze świątyni. Wystrój ołtarza głównego świątyni to połączenie mahoniowego drewna z wkomponowanymi w nie obrazami przedstwiającymi: Trójcę Świętą, św.Józefa oraz Matkę Bożą Częstochowską. Nad malowidłami umieszczono rozetę ukazującą Ducha Świętego. Po przeciwległej stronie można podziwiać dzieła ilustrujące św.Kingę, św. Jadwigę i błog.Czesława. Wystrój prezbiterium zaprojektował ks.Czesław Mazur, a witraże wykonała Anna Lamparska. Podczas Kongresu Eucharystycznego w 1997 r. przybyły z Rzymu arcybiskup Zenon Grocholewski dokonał uroczystej konsekracji kościoła.

Staraniem obecnego proboszcza ks.kanonika Andrzeja Szyca zamontowano w kościele  windę dla osób niepełnosprawnych, przebudowano schody główne, urządzono Kaplicę Miłosierdzia oraz Kaplicę Fatimską.

Zamknij [X]